tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilet autokarowy do Angers

Bilet autokarowy do Angers

Połączenia autokarowe do tego miasta dostępne są w dwóch systemach. To główna miejscowość w powiecie Maine-et-Loire położona w zachodniej części Francji oddalona od Paryża - stolicy kraju o trzysta kilometrów. Angers położone we francuskim regionie znanym ze swej przedrewolucyjnej historii, jego korzenie sięgają czasów rzymskich, zajmuje oba brzegi rzeki Maine, które są połączone przez sześć mostów.

Pierwszym znakiem obecności człowieka na terenie Angers to narzędzie kamienne datowane na 400.000 pne (Dolna paleolitu). Najwcześniejsze znani mieszkańcy zwani byli Andecavi, galijskie plemię, które zostało opanowane przez Rzymian. Miasto ucierpiało od najazdów Wikingów w 845 oraz kolejnych latach. Angers był niegdyś stolicą historycznej prowincji Anjou. Począwszy od 9. wieku, region był kontrolowany przez potężną rodzinę feudałów. Jest kolebką Izby Plantagenet która rządziła Anglią od XII wieku i dała nazwę na Andegawenów królów Anglii. W 1204 zostało podbita przez króla Filipa II, a jedna z najciekawszych atrakcji ogromny zamek Chateau d Angers, został zbudowany w mniejszości Ludwika IX. Wojskowy rola Chateau d Angers zamku została reaktywowana w XX wieku, kiedy to został użyty przez nazistowskie rządy Niemiec do broni sklepowych, amunicji i materiałów wybuchowych. Podczas wojny, ostatni eksplodował, powodując znaczne ilości uszkodzenia zamku.

Połączenia autobusowe do Angers

Wyjazdy do tej uroczej miejscowość są realizowane z dużych miast: Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Poznania, Słupska, Sopotu, Szczecina i Torunia choć plany rozkładów jazdy się zmieniają więc trzeba mieć to na uwadze. Jednym z przystanków gdzie zatrzymują się autobusy znajduje się dworcu autobusowym przed dworcem kolejowym Rue Denis Papin - placDe la Gare.

Angers jest podłączona przez autostrade A11 do Paryża (ok. 295 km) i Nantes w ok. 90 km). Gare d Angers-Saint-Laud dworzec kolejowy ma bezpośrednie pociągi TGV do Paryża (1 godzina 35 minut). Najbliższe lotnisko znajduje się Angers - Loire Airport.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com