tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilet autokarowy do Annecy

Bilet autokarowy do Annecy

Linie autokarowe do tego miasta znajdują się w dwóch systemach, dzięki temu można wyszukać najtańszy bilet autokarowy do Annecy. Gmina w departamencie Haute-Savoie w regionie Rhône-Alpes w południowo-wschodniej Francji. Leży na północnym krańcu jeziora Lac d Annecy, 35 km na południe od Genewy.

Historia miasta zaczyna się jako stolica hrabstwa Genewy. W 1444 roku, został ustanowiony przez książąt Sabaudii jako stolica regionu obejmującego posiadłości Genevois i Faucigny i Beaufortain. Wraz z postępem kalwinizmu w 1535 roku, stało się ośrodkiem kontrreformacji i biskup i z w Genewy został przeniesiony tutaj. Podczas Rewolucji Francuskiej został zdobyty przez Francję. Annecy został dołączony do departamentu Mont Blanc, którego stolicą był Chambéry. Po upadku Burbonów w 1815, powrócił do Królestwa Sardynii (dziedzicem księstwa Sabaudii). Kiedy Savoy został sprzedany do Francji w 1860 roku. Miasto jest również gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych poczynając od 1960 roku. W dniu 23 lipca 2009 gościło etapu 18 Tour de France, jako start - meta w indywidualnej jeździe na czas wokół jeziora.

Atrakcje turystyczne w Annecy

Palais de lIsle, zwany również starym więzieniem, budowę skończono w XII wieku. Jest symbolem miasta i jest jednym z najbardziej fotografowanych pomników w całej Francji. Chateau dAnnecy (Zamek) był domem hrabiów Genewy i Książąt Genevois-Nemours, odgałęzienie rodu Savoie (12-16 wieku). Dziś odrestaurowany zamek w którym znajdują się dzieła sztuki i historii oraz Regionalne Biuro alpejskich jezior. Katedra Saint-Pierre, zbudowana na początku XVI wieku jako franciszkański klasztor, była katedra Franciszka Salezego i jest domem dla wielu barokowych utworów z XVI wieku. Rue Sainte-Claire i jej romantyczne łuki z XVII i XVIII wieku. Rue Royale z licznymi sklepami, ogrodami i fontannami z Saint Jean jest sercem handlowej i politycznej działalności w mieście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com