tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bolton bilety autokarowe

Bilety autokarowe do Bolton

Koło Bolton rozlokowanych jest kilka mniejszych miejscowości oraz wsie, które razem tworzą tak zwaną Metropolitan Borough of Bolton. Same miasto zamieszkuje około stu czterdziestu tysięcy mieszkańców jednak cały okręg dwieście sześćdziesiąt tysięcy. Bilet autokarowy do Bolton - sprawdź cenę w dwóch systemach i kup najtaniej, sprawdź jakim przewoźnikiem odbędziesz podróż, oraz zapoznaj się z warunkami przewozu.

Miasto powstało jako niewielka osada położona na terenach gdzie rosły bajecznie kolorowe wrzosowiska znany jako Bolton le Moors. Podczas angielskiej wojny domowej miasto było placówką parlamentarną w regionie zagorzałych rojalistów, w rezultacie Bolton został odbity przez wojska prowadzone przez Księcia Rupert a Renu w 1644 roku, historia wspomina o tym wydarzeniu jako masakra Bolton, 1600 mieszkańców zginęło, a 700 wzięto do niewoli. Bolton był ośrodkiem produkcji wyrobów włókienniczych flamandzkich tkaczy którzy osiedlili się w tych okolicach w XV wieku co spowodowało duży rozwój wełny i bawełny tkacką. Urbanizacja i rozwój w dużej mierze zbiegło się z wprowadzeniem produkcji tekstylnej w czasie rewolucji przemysłowej. Brytyjski przemysł bawełniany zmalał po pierwszej wojnie światowej, i w 1980 roku produkcja bawełny przestała praktycznie istnieć. Miasto miało znaczące sukcesy w sporcie klub piłkarski Bolton Wanderers grało w Premier League, również szereg istotnych aspektów kulturowych, w tym The Octagon Theatre i Bolton Museum and Art Gallery, a także jedna z pierwszych bibliotek publicznych.

Przejazdy autokarowe do Bolton są realizowane z ponad 58 miast w naszym kraju podaję tylko największe: Białystok woj. podlaskie, Warszawa woj. mazowieckie, Łódź, Poznań woj. wielkopolskie, Katowice woj. śląskie, Opole, Bytom, Olsztyn, Zabrze, Gliwice, Wrocław, Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, Suwałki, Toruń, Bydgoszcz, Elbląg, Malbork, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin - pełna lista znajduje się w naszych systemach do zakupu biletu autokarowego on-line. Miasto jest dobrze obsługiwane przez lokalną siecią dróg i szlaków krajowych - A6.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com