tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilet autokarowy do Bradford

Przewozy autobusowe do Bradford w Wielkiej Brytanii

Bilet autokarowy do Bradford miasta położonego w północnej części Anglii można nabyć w dwóch platformach poświęcając tylko kilka lub kilkanaście minut. Większe miasta położone w sąsiedztwie to : 13.8 km na zachód od Leeds, oraz 25.7 km na północny zachód od Wakefield.

Bradford stała się gmina miejska w 1847 roku i otrzymał przywilej jako miasto w 1897 roku. Po reformie samorządowej w 1974 r. status miasta został nadany jako szerszy powiat metropolitalny. W XIV miasto liczy około 300 tysięcy mieszkańców co najludniejszą osadą w Wielkiej Brytanii. Obecnie stanowi część Yorkshire West aglomeracji obszaru miejskiego, która w 2001 roku zamieszkiwana przez 1,5 obywateli. Z tego powodu jest ważnym kierunkiem dla naszych rodzimych przewoźników i wiele firm oferuje przejazdy międzynarodowe na tej trasie.

Historyczna częścią Zachodniego Riding of Yorkshire, Bradford rozwinęła się w XIX wieku jako międzynarodowe centrum produkcji tekstylnej, zwłaszcza wełny. W czasie rewolucji przemysłowej a wśród najstarszych osad uprzemysłowionych, szybko staje się liderem w produkcji wełny na świecie. Miejscowy dostęp do węgla, rudy żelaza i wody umożliwiła wzrost produkcji doprowadzając do eksplozji populacji i była bodźcem do obywatelskiej inwestycji; Bradford dysponuje wspaniałą wiktoriańską architekturę w tym wielkim włoski ratusz. Produkcja w sektorze odzieżowym podupadło od połowy 20 wieku i od tego czasu, Bradford stało się ośrodkiem turystycznym z atrakcjami jak: National Media Museum w Bradford City Park i Cartwright Hall. Rocznie przybywa tu wielu turystów szczególnie popularne są imprezy autokarowe, podczas podróżowania nowoczesnym autobusem zwiedza się najważniejsze miasta w regionie. Miasto jest dobrze obsługiwane przez systemy transportowe, dostępnych jest kilka dróg przelotowych A647 pomiędzy Leeds i Halifax, poprzez Queensbury i A650 pomiędzy Wakefield i Keighley, A658 do Harrogate i A6036 do Halifax. Leeds Bradford International Airport znajduje się w północno-wschodniej części miasta dzisiaj obsługuje kilka milionów pasażerów rocznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com