tel. +48 32 253 63 03
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Google+ Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilet autokarowy do Brna

Bilet autokarowy Brna aktualne ceny i promocje

Ze względu na ilość mieszkańców i obszar jest drugim co do wielkości miastem w Czechach, na Morawach. Jest centrum administracyjnym regionu Południowych Moraw, gdzie tworzy odrębne Brno-miasto. Położone na zbiegu rzek i Svitavy i Svratka ma około czterysta tysięcy mieszkańców, a obszar metropolitalny jest domem dla ponad ośmiuset tysięcy ludzi. Bilet autokarowy do Brna dostępny można nabyć w obu platformach. Do tego miasta można wyjechać z ponad siedemdziesięciu miast w Polsce.

Do najważniejszych zabytków miasta należą zamek i katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, dwa średniowieczne zabudowania tworzą charakterystyczny krajobraz miasta i często przedstawiane są jako tradycyjne symbole. Następna niewątpliwie atrakcją jest zamek Veveří Dam Lake oraz Villa Tugendhat która została włączona na listę UNESCO. Transport publiczny składa się z trzynastu linii tramwajowych, trzynastu linii trolejbus (największa trolejbusowa sieć w Kraju) i prawie czterdziestu linii autobusowych w tym jedenaście nocnych.

Lokalny system transportu publicznego jest połączony z regionalnym i bezpośrednio łączy kilka pobliskich miast. Przewozy kolejowe zaczęły działać w mieście od roku 1839 na linii Brno-Wiedeń, Była to pierwsza linia kolejowa w obecnej Republice Czeskiej. Dzisiejsze Brno jest węzłem kolejowym z ponadnarodowym znaczeniu dla ruchu pasażerskiego. Transport lotniczy jest włączony przez dwa funkcjonalne lotniska. Międzynarodowy port lotniczy Brno Airport - ruch pasażerski na tym lotnisku doświadczył wzrostu w ostatnich latach, obsługuje regularne loty na przykład do Londynu, Rzymu, Mediolanu i innych miast. Drugie lokalne lotnisko jest małe służy głównie do zajęć rekreacyjnych, takich jak loty balonem na ogrzane powietrze oraz dla szybowców.

W tym mieście działają najważniejsze urzędy sądownicze: Sąd Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Naczelny Sąd Administracyjny oraz Naczelna Prokuratura. Oprócz tego jest ważnym ośrodkiem administracyjnym z siedzibą wielu władz państwowych, jak Rzecznik Praw Obywatelskich, Urząd Ochrony Konkurencji oraz czeski Urząd Inspekcji Rolnictwa i Żywności a także ważny ośrodek szkolnictwa wyższego, trzydzieści trzy wydziały i trzynaście wyższych uczelniach - naukę pobiera około 89,000 studentów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com