tel. +48 32 253 63 03
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Google+ Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilet autokarowy do Frydek Mistek

Frydek Mistek połączenia autokarowe

Planujesz wyjazd do tego przepięknego miasta bilet autokarowy do Frydek Mistek zakupisz używając jednego z dwóch przedstawionych na stronie systemów. Linie autokarowe proponują wyjazdy z czterech miast w Polsce: Częstochowy, Krakowa, Suwał i Warszawy.

Położone w regionie Morawsko-śląskim w Republice Czeskiej. Jest centrum administracyjnym powiatu o tej samej nazwie które powstało pierwszego lipca 2006 roku. Zawierał on dwa niezależne miasta dawniej Frydek i Mistek, podzielona przez rzekę Ostravice stanowi ona również historyczną granicę państwową Ostravice Moraw i Śląska. Miastami partnerskimi w Polsce są Bielsko-Biała oraz Mysłowice.

Najstarsze źródła pisane potwierdzają istnienie społeczności już około połowy XIII wieku. Wieś jest znana jako Friedeberg później Mistek pojawia się w 1267 roku z woli biskupa Brunona z Schauenburg. Pierwsze wyraźne wzmianki Frydek pochodzą z pierwszej połowy XIV wieku, w kontekście twierdzy chroniącej granicy Moraw i Śląska.Obecnie jest zakończona renowacja zabytkowego Rynku w Frydek i Místek. Miasto skupia się na produkcji maszyn przemysłowych, jest także dobrze rozwinięta sieć szkół podstawowych, szkół artystycznych, szkół ogólnokształcących, szkoły biznesu. Ważne miejsce rekreacyjne zbiornik wodny jest na południowo-zachodnim skraju Olešná Města. Koło zapory jest również park wodny. Miasto dziś przeżywa wzrost zysków i znacznych inwestycji przez wybudowanie fabryki Hyundaia w odległości 7 km od Nošovice.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com