tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilety autokarowe do Gottingen

Bilet autokarowy do Gottingen

Aby zakupić bilet autokarowy do Gottingen proszę wybrać jeden z systemów w następnym kroku wybrać miasto wyjazdu i przyjazdu w tym wypadku Gottingen i wypełniając kolejne kroki nabyć bilet.

Początki miasta związane są z wioską o podobnej nazwie Gutingi. Ta wieś została po raz pierwszy wymieniona w dokumencie w 953 roku. W średniowieczu miasto było członkiem Hanzy. Dzisiaj słynie z dawnego Uniwersytetu Georgia w Augusta, lub Georg-August-Universität , która został założony w 1737 roku i stała się najczęściej odwiedzanym uczelnią Europy. W 1837 roku, siedmiu Profesorów protestowali przeciwko absolutnej władzy królów Hanoweru, stracili swoje biura, ale założyli nany jako "Getyng Seven". Jej absolwenci to miedzy innymi : The Brothers Grimm, Heinrich Ewald, Wilhelm Eduard Weber i Georg Gervinus. Również niemiecki kanclerzy Otto von Bismarck i Gerhard Schröder udał się do szkoły prawniczej w Getyndze. Karl Barth miał swoją pierwszą profesurę tutaj. Niektóre z najbardziej znanych matematyków w historii, Carl Friedrich Gauss, Bernhard Riemann, David Hilbert byli profesorowie w Getyndze.

Przewozy liniowe autobusami jest obsługiwany przez GöVB "Göttinger Verkehrsbetriebe". Dworzec kolejowy leży na zachód od średniowiecznego centrum miasta i zawiera linie do kilku większych miast w Niemczech.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com