tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bruksela bilety autokarowe

Bilety autokarowe Brukseli

Stolica Belgi oraz Unii Europejskiej - jest największym obszarem miejski w tym kraju obejmująca dziewiętnaście gmin. Bilet autokarowy do Brukseli oferuje kilka naszych firm przewozowych, często także można spotkać ceny promocyjne - kolor napisu czerwony. Aktualne rozkłady jazdy znajdą Państwo w systemie, również inne potrzebne informacje jak warunki przewozu, regulamin itd.

Transport lotniczy jest obsługiwane przez Brussels Airport, położony w pobliżu gminy flamandzkiej w Zaventem, a przez mniejszą Brussels South Charleroi Airport, położony w pobliżu Charleroi (Walonia), około 50 km od miasta. Również jest obsługiwana przez bezpośrednie szybkich połączenia kolejowe: do Londynu pociągiem Eurostar pod kanałem La Manche (czas podroży to tylko godzina i 50 minut) Amsterdamu, Paryża oraz Thalys i do Kolonii. Jest również metro, ale linie metra znane jako premetro były obsługiwane przez tramwaje, kompleksowy transport autobusowy i tramwajowy obejmuje również inne miasta.

Początki miasta sięgają X wieku kiedy to Karol Wielki zbudował na tych terenach twierdze, dzisiaj to ogromna metropolia z ponad milionem mieszkańców a cały obszar metropolitalny zamieszkuje ponad milion osiemset tysięcy mieszkańców. Po II wojnie światowej Bruksela była głównym ośrodkiem polityki międzynarodowej. Po zakończeniu najstraszliwszej wojny w naszym wieku Bruksela jest głównym centrum polityki międzynarodowej, tutaj jest Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), stała się również domem licznych organizacji międzynarodowych, polityków, dyplomatów i urzędników.

Służąc jako centrum administracji dla Europy, gospodarka Brukseli jest w dużej mierze zorientowane na usługach. Jest zdominowana przez regionalne i światowe siedziby międzynarodowych instytucji europejskich, różnych administracje, a także powiązanych z nimi usług, choć ma kilka znaczących rzemiosł. Edukacja to przede wszystkim dwa główne uniwersytety Université Libre de Bruxelles oraz Vrije Universiteit Brussel razem uczy się w nich ponad trzydzieści tysięcy studentów. Słynie również z lokalnych wafli, czekolady, frytek i wielu rodzajów piw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com