tel. +48 77 555 41 80
poniedziałek-piątek. 9:00 - 21:00 sobota 10:00-18:00
Facebook
Wyszukiwarka Biletów Autokarowych

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

Wpisz 3 litery początkowe miasta
i wybierz z listy

data wyjazdu

Liczba osób
Wybierz rodzaj biletu autokarowego
Podróż w jedną stronę
Podróż w dwie strony
Open (bilet otwarty)

Bilety autokarowe do Pragi

Bilet autokarowy Pragi

Największe miasto a zarazem stolica Czech oraz czternaste co do wielkości miasto w Unii Europejskiej. Położony w północno-zachodniej części kraju nad Wełtawą, miasto jest domem dla około 1,3 milionów osób, podczas gdy obszar metropolitalny zamieszkuje prawie 2,0 mln ludzi. Miasto ma umiarkowany klimat oceaniczny z ciepłym latem, zimy są chłodne. Poszukujesz taniego biletu autokarowego na przejazd do stolicy naszych południowych sąsiadów - zobacz ceny na naszej stronie i kup tani bilet autokarowy do Pragi.

Była politycznym, kulturalnym i gospodarczym centrum Europy Środkowej. Założona podczas czasów romańskich, kwitnie w czasie gotyckiej i renesansowej epoki. Praga była siedzibą dwóch cesarzy, było ważne dla habsburskiej monarchii i austro-węgierskiego panowania na tych terytoriach. Po I wojnie światowej stał się stolicą Czechosłowacji. Miasto odgrywało główną rolę w reformacji protestanckiej, wojnie trzydziestoletniej, w nowożytnej historii jako główna aglomeracja.

Przewozy autokarowe oferują między innymi: Almabus, Interbus, Sidbad, Ecolines w zależności od miasta z jakiego chcą Państwo rozpocząć podróż. Główne atrakcje w tym pięknym mieście: Zamek Praski w dzielnicy Hradczany - tutaj mieszkali królowie czescy, Most Karola - stał się dużą atrakcja dla przyjeżdżających wycieczek, Rynek Starego Miasta, dzielnica żydowska, wzgórze Petrin. Od 1992 roku, rozległe historycznym centrum Pragi, został włączony na listę UNESCO Światowego Dziedzictwa. Praga szczyci się ponad dziesięcioma muzeami, oprócz niezliczonych teatrów, galerii, kin i innych eksponatów historycznych. Nowoczesny system transportu publicznego ułatwia przemieszczanie po mieście. Ponadto jest miejscem dla szerokiej gamy publicznych i prywatnych szkół, w tym słynny Charles University. Jej bogata historia sprawia, że jest popularnym miejscem turystycznym, a miasto odwiedza więcej niż 4,1 mln międzynarodowych gości rocznie, poczynając od 2009 roku. W 2011 r. Praga była szóstym najczęściej odwiedzanym miastem w Europie.

Infrastruktura publiczna transportu składa się z zintegrowanego systemu intensywnie używanego: metra (jego długość wynosi 59 km z 57 stacjami w całości), tramwaje (w tym "nostalgiczny" tramwaj nr 91), promy. Ma jeden z najwyższych wskaźników użytku publicznego transportu na świecie z 1,2 mld pasażerów rocznie. Miasto jest obsługiwane przez lotnisko w Ruzyne, największy port lotniczy w Czechach i jeden z najbardziej ruchliwych w Europie Środkowej i Wschodniej. Oprócz największych linii to częsty port dla: Czech Airlines jak również z tanich linii lotniczych Thomsonfly i Wizzair .

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
UBEZPIECZENIA
ZNIŻKI
FORMY PŁATNOŚCI
Copyright © 2012-2017 www.Autokarowe-Bilety.com